ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΥΣΙΕΣ ΚΑΙ ΗΤΤΑ ΑΠΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ
ΑΝΔΡΙΚΟ | 18/1/2019
ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ- ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ 60-69

Στο αναβληθέν παιχνίδι της προηγούμενης εβδομάδας, η ομάδα μας αντιμετώπιζε την ομάδα της Ελευθερούπολης. Μια ομάδα με πολύ υψηλό μπάτζετ και έμπειρους παίκτες. Εμείς δυστυχώς εκτός του Στόλη δεν είχαμε στη διάθεση μας ούτε τον Καραγιαννίδη αλλά ούτε και τον Ελευθεριάδη στερώντας από τον coach Γεροφώτη πολύτιμες λύσεις.

Ήταν εμφανής ο προσανατολισμός του αντιπάλου μας από το πρώτο λεπτό να οδηγήσει την επίθεση του στο post game. Με την ποιότητα των ψηλών που είχε προσπάθησε να φθείρει με φάουλ γρήγορα τους δικούς μας παίκτες λόγω και της σημαντικής απουσίας του Στόλη. Παρά το γεγονός ότι οι αντίπαλοι είχαν πλεονέκτημα στα περισσότερα μαρκαρίσματα οι παίκτες μας με παθος αλλά και υπομονή ήταν μέσα στο παιχνίδι και δεν άφησαν τον αντίπαλο να πάρει προβάδισμα. Μάλιστα προς το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου βρεθήκαμε μπροστά και με  47-41. Εκεί όμως σιγά σιγά η κούραση και η έλλειψη επιλογών άρχισε να μας φθείρει. Οι παίκτες μας παλέψανε με το σκορ να είναι ισόπαλο στο 57-57 με 3 λεπτά για τη λήξη αλλά δεν τα κατάφεραν. Η Ελευθερούπολη εκμεταλλέυτηκε την εμπειρία της και τις δικές μας απουσίες και πήρε μια μεγάλη νίκη με 60-69.

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ - ΕΛΥΕΘΡΟΥΠΟΛΗ 60-69

ΠΕΥΚΑ(Γεροφώτης) Βογιατζης 3(1), Δήμας 23(4), Μαυριδης 13(2), Χατζημιχαηλιδης, Κλωναρας 7(1), Τσιμιδης 2, Βαιντερλης, Μητσακης 12(1), Λαζαρου

ΓΣΕ(Παπαδοπουλος) Στυλίδης 19(1), Μπεσας, Ιωαννου 7(1), Απαζιδης, Σταμπουλης 18, Χαρισμιδης 8, Βοιβατοπουλος 5, Καραγιωργος, Γκελιος 10(1)