ΑΝΔΡΙΚΟ / ΝΕΑ
ΠΑΛΕΨΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΜΑΣ
ΑΝΔΡΙΚΟ | 25/4/2018
ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ ΠΕΥΚΩΝ-ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ 45-71

Από την κλήρωση γνωρίζαμε τη δυσκολία της αποστολής μας καθώς κληρωθήκαμε με τον πιο δυνατό αντιπαλο του ομίλου και μάλιστα τη μοναδική αήττητη ομάδα του πρωταθλήματος. Αυτό δεν μείωσε όμως καθόλου το ηθικό μας καθώς είμασταν όλοι αποφασισμένοι να αγωνιστούμε και να ευχαριστηθούμε 2 αγώνες απέναντι σε ένα πολύ δυνατό αντίπαλο.

Ο Μαντουλίδης μπήκε από την αρχή δυνατά και με την πίεση του πήρε ένα προβάδισμα στο σκορ από το πρώτο δεκάλεπτο. Οι παίκτες μας μετά το πρώτο δεκάλεπτο βρήκαν τα πατήματα τους. Είχαμε σταθερή επιθετική παραγωγή, βγάλαμε καλές άμυνες, κρατήσαμε τη διαφορά σε καλό επίπεδο και παλέψαμε όλες τις φάσεις. Το τελικό 45-71 είναι δίκαιο και ανάλογο της διαφοράς δυναμικότητας των 2 ομάδων.

Δεκάλεπτα: 9-20, 18-38, 33-60, 45-71
Διαιτητές: Θεοδώρου-Αναστασιάδης Β.
Μαχητές Πειραματικό Πεύκων (Μπιτζάνης): Παξιμαδάς 6(1), Γερμανός 10(2), Τσαντίκης 6(2), Παπαδούδης 3(1), Ζινίν, Λαυρεντιάδης 2, Βογιάννου 2, Πίσσας 2, Παπαγεωργίου 4, Τιτλακίδης 3(1), Γεωργέλλης 9, Παπαδόπουλος.
Μαντουλίδης(Καραμανώλης-Ντολόπουλος): Αδαμίδης, Βουλκίδης, Καλόγηρος 22(1), Καπουράνης, Παπαϊωάννου 6, Φόρογλου 18(4), Παρίσης, Καναγκίνης, Σαρασίδης 12(1), Μαλανδρής 13, Πεντούσης, Ρίτσερ.