ΑΝΔΡΙΚΟ / ΝΕΑ
ΝΙΚΗ ΜΕ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΔΡΙΚΟ ΜΑΣ
ΑΝΔΡΙΚΟ | 18/3/2018
ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ ΠΕΥΚΩΝ - ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ 75-69

Τη νίκη κατέκτησε η ομάδα μας απέναντι στην σκληροτράχηλη ομάδα της Χαλκηδόνας που παλεύει για τη σωτηρία της.

Η ομάδα μας μπήκε συγκεντρωμένα και κατάφερε από την αρχή να πάρει μια διαφορά 5-6 πόντων αρχικά η οποία μεχρι το ημίχρονο έφτασε το +14. Η ομάδα μας για τα πρώτα 25' λεπτά ήταν κυρίαρχη στο παιχνίδι με τη διαφορά να φτάνει και το +18. Εκεί όμως κάπου τα πράγματα αλλαξαν. Παρασυρθήκαμε από το σκληρό και γρήγορο παιχνίδι του αντιπάλου και χάσαμε τον προσανατολισμο μας σε άμυνα και επίθεση. Η Χαλκηδόνα προσπάθησε σκληρά και έφτασε το παιχνίδι μεχρι και το 67-63. Σε αυτό το σημείο όμως ημασταν πιο ψυχραιμοι και πιο ευστοχοι και ετσι δικαια πηραμε μια σημαντική νικη.

Μαχητές Πειραματικού Πεύκων-Χαλκηδόνα 75-69

Πευκα(Γεροφωτης) Βογιατζης 8(2), Αρνιδης 10(3), Δημας 13(2), Χατζημιχαηλιδης 10(3), Στολης 14, Κωνσταντινιδης, Μπακος 4, Παπαδοπουλος 10, Βελισαριου 6(2)

Χαλκηδονα(Τουλουμης) Πετριδης 2, Μαρκιδης 7(1), Παπαδοπουλος, Λαιδης, Μπατακας 6, Σεφεριδης, Μαντσος 10, Πεταλωτης 8, Γκοτζαγιαννης 17, Παναγιωτου 19(3)