ΑΝΔΡΙΚΟ / ΝΕΑ
ΝΕΑ ΝΙΚΗ ΜΕ ΣΤΡΑΤΩΝΙ
ΑΝΔΡΙΚΟ | 13/2/2019
ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ-ΣΤΡΑΤΩΝΙ 72-65

Με κεκτημένη ταχύτητα από την εκτός έδρας επιτυχία με τη Λαμια, η ομάδα μας έφτασε στην εντός έδρας νίκη με την ομάδα του Στρατωνίου.

Η ομάδα μας μπήκε δυνατά από το πρώτο δεκάλεπτο και παίζοντας καλό μπάσκετ, με αρκετή κίνηση και πλουραλισμό στην επίθεση εφτασε στο 28-15 με τη λήξη του πρώτου δεκαλέπτου. Το Στρατώνι αντέδρασε και μείωσε αλλά η διαφορά έμενε σταθερή στους 7-10 πόντους. Στο δευτερο ημίχρονο, η αμυνα ζώνης του αντιπάλου μας βραχυκύκλωσε και έδωσε στην ομάδα της Χαλκιδικής το δικαίωμα να μας φτάσει στο καλάθι με το σκορ να είναι στο 54-52. Εκεί καπου οι παίκτες μας έδειξαν τη δίψα τους για μια ακόμη νίκη και ξέφυγαν παλι στο σκορ.Στο τελευταίο δεκάλπετο και οι 2 ομάδες ήταν νευρικές και το σκορ κινήθηκε χαμηλά με την ομάδα μας στο τέλος να πανηγυρίζει μια ακόμη νίκη.

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ - ΣΤΡΑΤΩΝΙ 72-65

Πεύκα( Βογιατζής 7(1), Καραγιαννίδης 5(1), Δήμας 7(1), Μαυριδης 18(1), Χατζημιχαηλίδης 7(1), Τσιμιδης 2, Βαιντερλης 2, Μητσακης 5(1), Ελευθεριαδης 19(3)

Στρατωνι(Μύθου-Πεγιας) Δοξακης 10(2), Μπουρδανος, Κολοκοτρωνης 4, Δημητρακας 2, Σιδηροηλιας 16(1), Μπεγας, Φλιατης 16(3), Δασκαλοπουλος 6, Κοτζαγιαννης 11