ΑΝΔΡΙΚΟ / ΝΕΑ
ΗΤΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟΠΟΡΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ
ΑΝΔΡΙΚΟ | 24/3/2018
ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ-ΜΑΧΗΤΕς ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ ΠΕΥΚΩΝ 77-62

Στο Μεσολογγι αγωνιζόταν η ανδρική μας ομάδα με την πρωτοπόρο ομάδα του Χαρίλαου Τρικούπη. Η ομάδα μας πάλεψε το παιχνίδι και την αδικεί το τελικό σκορ. Ένα κακό δίλεπτο στο τέταρτο δεκάλεπτο όμως ήταν αρκετό για την έμπειρη ομάδα του Μεσολογγίου για να πάρει διψήφια διαφορά και να κερδίσει το παιχνίδι.

Στο ματς μπήκαμε πολύ συγκεντρωμένα και αυτό φάνηκε από το αρχικό 7-15. Τα νεκρά διλεπτα-τρίλεπτα ομως που κάνουμε μας στοίχισαν για ακόμα μια φορά και έτσι το Μεσολόγγι ισοφάρισε σε 15-15 στο 1ο δεκάλεπτο και πέρασε μπροστά με 38-29 στο ημίχρονο. Η διαφορά έφυγε 2 φορές στο +12 για την αντίπαλη ομάδα αλλά και τις 2 φορές μειώσαμε γρήγορα στους 5-6 πόντους. Στο 37' με το σκορ να είναι στους -6, η ομάδα του Μεσολογγίου κέρδισε καλάθι φάουλ. Η βολή δεν μπήκε αλλά πήραν το επιθετικό ριμπάουντ και ο Πολίτης σημείωσε τρίποντο με τη διαφορά να πηγαίνει άμεσα στους 11. Αμέσως μετά στην επίθεση μας, το Μεσολόγγι κλέβει τη μπάλα και κερδίζει φάουλ και τεχνική ποινή. ο Πολίτης με 3/3 βολές κάνει το 69-55 και κάπου εκεί το παιχνίδι απέκτησε διαδικαστικό χαρακτήρα.

Χαρίλαος Τρικούπης-Μαχητές Πειραματικού Πεύκων 77-62

Μεσολόγγι(Δημητριαδης)  Γυφτάκης, Βουρνάς 6, Λειβαδας, Ντόβας 7(2), Ξηρος, Μουράτογλου 9, Σταυροπουλος 13, Περρωτης 3, Τριπολιδης, Καραγκιολίδης 9(1), Πολίτης 25(2), Αδαμόπουλος 4

Πεύκα(Γεροφωτης) Βογιατζης 9(3), Βαιντερλης 6, Ζαχαρης, Αρνιδης 2, Παπαδοπουλος, Χατζημιχαηλιδης 2, Στολης, Κωνσταντινιδης 2, Μπακος 3, Βελισσαριου 12(1), Βαγιατης 2, Δημας 24(2)