ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΙΣ ΝΙΚΕΣ ΜΕ ΓΕΦΥΡΑ
ΑΝΔΡΙΚΟ | 16/12/2018
ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ - ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ 71-66

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα μας μετά από ένα ακόμα συγκλονιστικό παιχνίδι με την ομάδα της Γέφυρας.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με μια ισορροπία και από τις 2 ομάδες με το σκορ να πηγαίνει πόντο πόντο μέχρι και το 17'. Εκέι η ομάδα μας εκμεταλλευόμενη την κακή αμυντική λειτουργία της αντιπάλου της έκανε ένα σερί 10-0 και έκλεισε το ημίχρονο στο 39-27. Αυτή η εικόνα και η διαφορά κρατήθηκε μέχρι και το 36' με το σκορ στο 67-56 και όλα φαινόντουσαν ότι θα πάιρναμε μια εύκολη νίκη. Στα επόμενα 3 λεπτά όμως η ομάδα μας αδικαιολόγητα μπλόκαρε και έδωσε ευκαιρία στη Γέφυρα να μπει πάλι στο παιχνίδι. Οι κακές και βιαστικές επιθετικές μας επιλογές σε συνδυασμό με 2-3 μεγάλα σουτ των αντιπάλων έφεραν τη διαφορά στον πόντο στο 67-66. Με 30 '' στο ρολόι η επίθεση σχεδιάστηκε και η επιλογή του coach Γεροφώτη να πάει η μπάλα στον Μαυρίδη ήταν πετυχημένη καθώς ο έμπειρος Power Forward με τρίποντο έκανε το 70-66 και ουσιαστικά σφράγισε τη νίκη της ομάδος μας

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ- ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ 71-66

14-13, 39-27, 56-47, 71-66

Πεύκα (Γεροφώτης) Βογιατζής 5(1), Καραγιαννίδης 12(3), Δήμας 13(3), Μαυρίδης 9(1), Χατζημιχαηλίδης 7(1), Κλωνάρας, Στόλης 9, Τσιμιδης, Βαιντερλης 6, Μητσακης 6(1), Ελευθεριαδης 2

Γέφυρα (Αλμπάνης) Πουλιανίτης 15(4), Καραγιαννάκης 8, Ψευτογκας 5(1), Καταβαίνης 1, Αποστολίδης 9(1), Ζιάκας 5, Κουτουξίδης 6, Σιώμος 10, Κοτσάνος 7