ΑΝΔΡΙΚΟ / ΝΕΑ
ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΝΙΚΗ ΜΕ ΤΙΤΑΝΕΣ
ΑΝΔΡΙΚΟ | 2/5/2018
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ - ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ ΠΕΥΚΩΝ 70-76

Με νίκη συνοδεύτηκε αυτή η αγωνιστική για την ομάδα μας καθώς επικράτησε εκτός εδρας των Τιτάνων Παλαμά.

Σε μια δύσκολη εδρα και απέναντι σε μια ομάδα που αν και έχει πέσει πλέον κατηγορία, ήθελε πολύ τη νίκη, η ομάδα μας ανταποκρίθηκε και κατέκτησε τη νίκη.

Το παιχνίδι είχε πολλές διακυμάνσεις με την ομάδα μας πάντως να βρίσκεται σταθερά μπροστά μετά το αρχικό 20-15 των Τιτάνων στο πρώτο δεκάλεπτο. Η ομάδα μας άγγιξε και το +10 στο 4ο δεκάλεπτο αλλά η αντίπαλη ομάδα το γύρισε και έφτασε στον πόντο 68-69 με 2 λεπτά για τη λήξη. Η συνέχεια όμως ανηκε σε εμάς που με σωστές επιλογές και κρίσιμα σουτ διαμόρφωσε το τελικό 70-76 και κατέκτησε άλλη μια νίκη.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ – ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ 70-76
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-15, 38-41, 53-56, 70-76
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ (Αρχοντούλης): Μπιζιώτης 20(6), Τσούμας , Γεωργαντζάς 15(1) Αρχοντούλης 2, Μακρής, Μούμογλου 15(1), Μανδαλάκης 10, Αποστολάκης 8
ΜΑΧΗΤΕΣ (Γεροφώτης): Βογιατζής 2, Αρνίδης 8, Δήμας 17, Χατζημιχαηλίδης 11(3), Στόλης 2, Μπάκος 19(3), Βελισσαρίου 11(3), Παπαδόπουλος , Βαγιάτης.