ΑΝΔΡΙΚΟ / ΝΕΑ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΕΦΗΒΙΚΟΥ
ΑΝΔΡΙΚΟ | 6/2/2018
ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΤΜΗΜΑΤΑ

Με μία νίκη και μία ήττα προχωρησαν τα αγωνιστικά μας τμήματα αυτήν την εβδομάδα

ΕΦΗΒΙΚΟ

Το εφηβικό μας τερματίζοντας πρώτο στον 2ο όμιλο της ΕΚΑΣΘ κληρώθηκε στα νοκ αουτ παιχνίδια με την ομάδα της Αναγέννηση Ρυσίου. Το Ρύσιο αν και δεν έκανε καλές εμφανίσεις στον πρώτο γύρο, πάντα αποτελεί μια παραδοσιακή δύναμη στα παιδικοεφηβικα τμήματα.

Στο παιχνίδι θεωρητικά ήμασταν το φαβορί αν και με την εμφάνιση μας δεν επιβεβαιώσαμε αυτό τον τίτλο. Για 38 λεπτά ήμασταν πολύ κακοί επιθετικά και βρισκόμασταν πίσω στο σκορ. Έλλειψη συγκέντρωσης, εκνευρισμός και αστοχία έδωσαν δικαίωμα στο Ρυσιο να προηγηθεί και με +8 πόντους 2 λεπτά πριν το τέλος. Εκεί κάπου ξυπνήσαμε. Με τεράστια προσπάθεια σε άμυνα και επίθεση φέραμε τα πάνω κάτω. ¨οχι μόνο ισοφαρίσαμε αλλά είχαμε και 4'' για να πάρουμε και τη νίκη με ένα σουτ που όμως δεν μπήκε ποτέ. Στην παράταση το Ρύσιο μπήκε πιο ψυχωμένα και δίκαια τελικά κέρδισε οριακά 64-61 σκορ που αφήνει ανοικτή την πρόκριση για το ματς του Σαββατου στα Πεύκα.

Αναγέννηση Ρυσίου- Μαχητές Πειραματικού Πεύκων 64-61

Ρύσιο(Αποστολίδης) Φιλιπποπουλος 3, Σπανος 10, Κοραης 4, Αγγελοπουλος 3, Χρυσοχου 2, Σπηλιοπουλος 11(2), Παπαγεωργίου 27(2), Πραττης

Πεύκα(Βρογγιστίνος) Κλιγκόπουλος, Μπαδης 10, Ριζόπουλος 4, Εφόπουλος 2, Φουρκιώτης 4, Κουνατίδης 4, Γκουθας 3, Ζαχαρης 19(2), Παγωνίδης 9(1), Αλεξίου 6, Γεωργούλης

ΠΑΙΔΙΚΟ

Το παιδικό μας σύνέχισε τις πολύ καλές του εμφανίσεις και κέρδισε εύκολα εντός έδρας την ομάδα της καλαμαριάς με 84-42. Το highlight της ημέρας η συμμετοχή 2 παικτών γεννημένων το 2004, του Πισά και του Δέλλιου που έδειξαν ότι από κάτω έρχονται καλές φουρνιές στην ομάδα μας.

Μαχητές Πειραματικού Πεύκων-Απολλών Καλαμαριάς 84-42

Πεύκα(Μπιτζανης) Παξιμαδας 5(1), Γερμανος 25(2), Τσαντικης 12(2), Παπαδουδης 4, Λαυρεντιαδης, Βογιανου 6, Πισας Τ. 2 , Παπαγεωργίου 4, Γεωργέλης 18(2), Δελλιου 4, Πισας Π. 4

Απόλλων: Νενές 4, Χριστοφορίδης 10, Σιμαρας 5, Ιωαννιδης, Μπαδινακης, Αποστολου 8, Χρυσοβεργης 4, Σιωζος, ιασωνιδης 7